Minden WC használat után szorgalmasan mossuk és fertőtlenítjük a kezünket. Miért? Mert a napi többszöri sikálás után is azt gondoljuk, hogy a wc a legkoszosabb helye az otthonuknak. Ez tévedés. Sokkal több olyan dolgot tudok mutatni neked, ami koszosabb, mint a vécé. Miért? Mert vannak olyan cuccok az otthonunkban szép számmal, aminek a rendszeres takarításáról általában elfeledkezünk. No nézzük is, hogy mik is lehetnek ezek…

Mobiltelefon

A telefonunk felületén rengeteg baktérium tud meglapulni. Gondolj csak bele! Szinte állandóan a kezedben van, és e közben mi mindent fogdosol meg útközben. Ezért azt javaslom, hogy minden este, lefekvés előtt tegyél egy kis kézfertőtlenítőt egy törlőkendőre, és töröld át vele a telefonod jó alaposan.

Billentyűzet és távirányító

Egy nap hányszor érinted meg a laptopod billentyűzetét, vagy a távirányítót? És előtte mindig megmosod a kezed? Na ugye, hogy nem! Csakúgy, mint a telefon esetében, a kezünkről számtalan kórokozó tapad oda. Ezeknek a kütyüknek a tisztításához érdemes a fertőtlenítő kendőket használni, és legalább heti egyszer ajánlott az alapos áttörlésük.

Kilincsek és társaik

Azok közül, akikkel együtt élsz, mindenki alaposan megmossa a kezét, minden egyes alkalommal mielőtt a kilincshez nyúlna? Valószínűleg nem. Viszont az ajtót kinyitják, a fiókokat kihúzzák, és a villanyt is felkapcsolják, mint mindenki más. És ez is rendjén van. No de ezek tisztítása?

A kilincsek, a fogantyúk és villanykapcsolók is tele vannak kórokozókkal és kosszal. Egy gyors letörlés naponta egyszer egy nedves törlőkendővel már meg is oldotta a problémát. Ezeknek a felületeknek a tisztasága nem azon múlik, hogy mivel, hanem azon, hogy milyen gyakran. Mert egy kilincs is lehet koszosabb, mint a vécé….

Vágódeszka

A konyhában megtalálható baktériumok gyakran okoznak megbetegedéseket. A nyers hús, helytelenül kezelt vagy tárolt étel, a mosatlan termék, mind a baktériumok szaporodásához vezetnek.

A vágódeszkák, különösen amelyek fából készültek a legveszélyesebbek, hiszen a kis repedésükben könnyen megtelepszik mindenféle trutyi. Ezért ajánlott a fa helyett üveg vagy netán strapabíróbb műanyag deszka, amit simán be lehet tenni a mosogatógépbe. Így a tisztításuk rendszeres és alapos.

Újra használható bevásárlószatyrok

Ezek a szűtyűk nagyon jók a környezetszennyezés ellen, de veszélyes lehet a család számára. Ugyanis a csomagolásokon található baktériumok a belsejükben maradnak. Éppen ezért fontos, hogy azokat, amiben húsok, zöldségek, nyers ételek voltak, minden használat után mosd ki. A szatyrok tisztítása összegyűjtve a mosógépben nagyon egyszerűen megoldható.

Mosogatószivacs

A szivacsokat nagyon szeretjük a mosogatásnál és a takarításnál használni. De arról, hogy ezek a szivacsok pillanatok alatt baktériumok tanyájává tudnak változni, nem mindig veszünk tudomást. A legjobb módja annak, hogy minél tovább tisztán és bacimentesen tartsuk ezeket a kedvelt szivacsokat, ha jól kinyomjuk minden használat után, és szellőző helyen hagyjuk, hogy megszáradjon. Ha pedig elkezd szakadozni, vagy büdösödni, akkor azonnal dobjuk ki. A szivacsokat legalább 2 hetente cserélni kellene, ezért olyan szivacsot válasszunk, ami lebomlik, vagy komposztálható.

Nos? Gondoltad volna, hogy egy mosogatószivacs is lehet koszosabb, mint a vécé?

Zuhanyfüggöny

Sokan azt gondolják, hogy egy zuhanyfüggöny sosem lehet koszos, hiszen nap, mint nap éri a víz. Sőt! Azt gondoljuk, hogy mivel a fürdőben meleg van, ezért pikk-pakk  meg is szárad. De ez egy tévhit. A zuhanyfüggönyt is hetente egyszer ki kell mosni.

Nyugodt szívvel tedd be a mosógépbe a törölközők közé, és utána akaszthatod is vissza a helyére. A jó minőségű függönyök esetében ez a mosási procedúra számtalanszor megtehető, de ha már komoly jelei vannak az elhasználtságának, ki kell cserélni.

Találkoztál már szálláshelyen zuhanyfüggönyős tusolóval? No és koszos fürdőszobás szállással? Tisztaságkritikusként olyan szálláshelyajánlásokat mutatok be, ahol a valódi tisztaságélményben tudsz részesülni még a fürdőszobában is.

Konyharuhák

Használat során a konyharuhákba a zsír és ételmaradék gyorsan bele tud szívódni, ezért rendszeresen kell őket mosni. Naponta cseréld le őket, és mindenképp szárítsd meg mindegyiket, mielőtt beteszed a szennyestartóba. Így hosszú ideig lesznek illatos és foltmentes konyharuháid.

WC-kefe

Ezt a nélkülözhetetlen eszközt elég gyakran figyelmen kívül hagyjuk a takarítás során. Egészen addig, amíg a sörték el nem kezdenek kiesni, vagy amíg a foltok és szag már elviselhetetlenné válik. Még ha hetente fertőtlenítővel takarítod ezerrel, akkor is sokkal gyakrabban kellene cserélni, mint gondolnád. A vécékefék ajánlott használati ideje három hónap. Utána érdemes cserélni. Ha pedig valakinek vírusos hasmenése volt a családban, akkor bizony rögtön ki vele.

A cikk az ajánlás alatt folytatódik….

Kiút a KáOSZból

Előfordulhat, hogy úgy érzed, neked ez nem fog menni, mert hatalmas káosz van körülötted. Ne aggódj! Nem veled van a probléma és nem vagy ezzel az érzéssel egyedül.

Nagyon sokan úgy gondolják, hogy a káosz a rutinok kialakításával felülírható, aztán pár nap után rádöbbennek arra, hogy még sem. Így ha most te azt érzed, hogy neked ez nem fog menni, akkor azt javaslom, hogy kezdj az otthonod káoszmentesítésével. Ez olyan eredményt fog produkálni, amitől hatalmas motivációt kapsz, és utána pikk-pakk ki tudod alakítani azt a takarítási rutint, amit rendszeresen és eredményesen tudsz működtetni az otthonodban. Ebben a káoszmentesítésben is tudok segíteni, ha szeretnéd. Kattints a gombra és már kezdhetjük is!

Párnák

A legtöbb párnán huzat van. A huzatot elég gyakran lecseréljük, kimossuk. De vajon hányszor gondolunk arra, hogy maga a párna is piszkos már? A párnák többsége mosható mosógépben, kímélő programon 30 fokon. De erről elfeledkezünk, a párna mosása elmarad, a foltok és a szagok pedig megjelennek.

A habpárnák kivételével használhatsz a mosáshoz mosószert, és mérettől függően, többet is betehetsz egyszerre a gépbe. A párnákat érdemes rendszeres időközönként mosni annak érdekében, hogy ne jelenjenek meg rajta azok a bizonyos sárga foltok, és hogy ismét szép fehérek legyenek. Honnan tudod, hogy ideje újat venni? Akkor kell, ha ketté hajtod, és nem ugrik vissza az eredeti formájába.

Szóval akárhogy csűrjük, csavarjuk, elég sok minden meglapul az otthonunkban, ami bizony sokkal koszosabb, mint a vécé. No de nagyon egyszerű ennek a problémának a megoldása. Igyekezzünk ezeknek a dolgoknak a tisztítását a rendszeres takarítási rutinokban beiktatni no és meg is csinálni.